Nové inovatívne odvetranie strechy

Posted: 19. mája 2021-Likes: 0-Comments: 0-Categories: Blog
Ste tu: ...
Home / Blog / Blog / Nové inovatívne odvetranie strechy

odvetranie strechy nakresúčom k dlhej životnosti a optimálnemu fungovaniu strechy je jej správne odvetranie. Zle odvetraný strešný plášť nedokáže plniť svoju tepelnoizolačnú funkciu a býva častou príčinou vzniku plesní, hniloby a tepelných mostov, a neriešenie týchto problémov môže znamenať neželanú, predčasnú a najmä nákladnú rekonštrukciu.

Odvetranie šikmej strechy zabezpečuje viacero konštrukčných prvkov a postupov. Na odvetranie strešného plášťa slúži prevetrávacia medzera, ktorej výšku vymedzuje výška kontralát. Do tejto medzery sa spodnou časťou strechy pri odkvape dostáva vzduch, ktorý následne musí aj von. Na tento účel zase slúžia konštrukčné opatrenia pri hrebeni strechy.

Tým najviditelnejším z nich sú odvetrávacie škridly, ktoré sa montujú štandardne do druhého radu krytiny pod hrebeň v počte 10-15 kusov na 100m² plochy strechy. Ich počet a rozmiestnenie závisí od tvaru strechy a jej technického riešenia, a odporúčame ho konzultovať s odborníkom.

Nové inovatívne riešenie

Pri svojich nových odvetrávacích škridlách sa spoločnosť Terran zamerala nie len na ich spoľahlivú funkčnosť, ale aj estetický dojem. Vďaka novému tvaru vetracích otvorov tak nové škridly dokonale ladia so základnou škridlou a výsledkom je krásna jednotná strecha bez rušivých elementov.

Nová odvetrávacia škridla Terran Synus

Synus

Nová odvetrávacia škridla Terran Zenit

Zenit

Odvetrávacia škridla Terran pre modely Danubia, Coppo, Vlčanka

Danubia, Coppo, Vlčanka

Nová odvetrávacia škridla Terran Rundo

Rundo

Pozrite si viac